Pozytywna Dyscyplina


Ponawiamy nabór - zapraszamy do zapisów przez formularz poniżej Kiedy: Środy godzina 10 - 12 Start: 27 kwietnia / 8 spotkań Gdzie: Świetlica w Szczęsnym

Telefon do koordynatora: 880 850 973


Masz wrażenie, że w Twoim domu panuje chaos, a Ty tracisz kontrolę nad sobą i swoimi dziećmi? Płacz, wrzask i agresja to rutynowe zachowanie Twoich dzieci, gdy tylko coś pójdzie nie po ich myśli? Prośby, groźby, kary - nic nie działa? Szukasz skutecznego sposobu na wprowadzenie ładu i spokoju w Twoim domu? Weź udział w cyku warsztatów opartych na pozytywnej dyscyplinie - pełnej szacunku i miłości metodzie wychowawczej. W czasie warsztatów dowiesz się, dlaczego dzieci nie zawsze zachowują się zgodnie z oczekiwaniami dorosłych i co my, jako rodzice, możemy zrobić, by takich zachowań było mniej. Poznasz i przećwiczysz szereg technik wzmacniających Twoją relację z dzieckiem, co pomoże Ci wychować je na pewnego siebie, samodzielnego i odpowiedzialnego człowieka.

PROGRAM CYKLU OBEJMUJE NASTĘPUJĄCE TEMATY:

  • POZYTYWNE PODEJŚCIE, czyli wprowadzenie do Pozytywnej Dyscypliny. Jak być uprzejmym i stanowczym jednocześnie.
  • DLACZEGO DZIECI ŹLE SIĘ ZACHOWUJĄ, czyli trudne zachowania dzieci i jak sobie z nimi radzić.
  • KARA – CO ZAMIAST NIEJ, czyli jak w przyjazny dla dziecka sposób egzekwować to, na czym nam zależy.
  • BUDOWANIE OSOBISTEJ MOCY DZIECKA, czyli jak wspierać bez rozpieszczania.
  • WSZYSCY SĄ WAŻNI, ALE KAŻDY JEST INNY, czyli jak zaspokajać potrzeby wszystkich członków rodziny… i co do tego wszystkiego ma kolejność urodzenia.
  • SPOTKANIE RODZINNE czyli jak zorganizować życie rodzinne, wykorzystując potencjał i zaangażowanie wszystkich członków rodziny oraz dbając o indywidualne potrzeby.
  • ROZWIĄZYWANIE KONFLIKTÓW, czyli trening umiejętności empatycznej komunikacji.

Szkolenia są prowadzone metodą warsztatową. Cykl 8 spotkań jest skonstruowany tak, by uczestnicy warsztatów mogli stopniowo wprowadzać w życie poznane treści i pod okiem eksperta dokonywać pozytywnych zmian w swoich rodzinach.

Oto jak uczestnicy wcześniejszych edycji warsztatów oceniają swój udział w szkoleniach:

"Zajęcia pozwoliły mi zrozumieć moje dzieci, to co faktycznie kryje się za ich reakcjami i zachowaniami. Polecam zajęcia innym rodzicom. Pozwalają lepiej poznać swoje dzieci i zrozumieć ich zachowania. Są też skarbnicą wiedzy o nas - rodzicach. Pozwalają poznać nasze mocne strony i stereotypy, które nami zawładnęły w wychowaniu"

Ania, mama Kacpra (9) i Konrada (5)

"Warsztaty zmieniły mój sposób myślenia odnośnie zachowań moich dzieci. Dzisiaj wiem, że najważniejsza jest praca nad sobą."

Magda, mama Nadii (14), Malwiny (12) i Fryderyka (10)

"Szkolenia pomogły mi zrozumieć "drugie dno" zachowań moich dzieci. Liczę, że teraz moje dzieci będą chciały ze mną rozmawiać, dzielić się problemami/uczuciami"

Karolina, mama dwójki dzieci w wieku 3,5 i 1,5 roku

"Zdecydowanie polecam zajęcia rodzicom, nauczycielom, dziadkom, opiekunom do dzieci. Powiedziałabym, że jest to najlepsza metoda z jaką się do tej pory spotkałam, w krótkim czasie przynosi pożądane efekty, pozwala uświadomić sobie, że dzieci chociaż małe należy im się szacunek. Każde zajęcia wnosiły coś nowego. Już widzę pierwsze efekty pozytywnych zmian w mojej rodzinie. Dzisiaj wiem, że zmiany należy zaczynać od siebie, a potem wymagać od innych. Dostrzegam zmiany w relacjach między rodzeństwem, dzieci odnoszą się do siebie z szacunkiem"

Renata, mama Zosi (11) i Marysi (6)

Prowadzący:

Agnieszka Nec

Jest nauczycielką języka polskiego, pracuje z uczniami z większymi potrzebami edukacyjnymi w oparciu o metodę Marii Montessori. Od wielu lat prowadzi zajęcia dla rodziców z dziećmi, które służą wzmacnianiu rodzinnych więzi. W swojej pracy warsztatowej korzysta z różnych metod m.in. dramy, klanzy, ruchu rozwijającego. Jest edukatorem Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców oraz edukatorem w klasie. Prowadzi szkolenia podnoszące kompetencje wychowawcze zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli. W swojej pracy główny nacisk kładzie na autentyczność oraz na budowanie relacji pełnej szacunku do siebie i do drugiego człowieka. Jest zwolenniczką metod skupiających się na rozwiązaniu. Prywatnie jest mamą szóstki dzieci, dzięki którym codziennie ma szansę uczyć się na własnych błędach i rozwijać w sobie uważną i bezinteresowną miłość. Prowadzi bloga „Mama z piątką”, gdzie opisuje uroki i trudy życia w licznej rodzinie.

 Katarzyna Malinowska
Katarzyna Malinowska

Pedagog, socjoterepeuta, mediator rodzinny, certyfikowany edukator pozytywnej dyscypliny

Katarzyna Malinowska - pedagog, socjoterepeuta, mediator rodzinny, certyfikowany edukator pozytywnej dyscypliny - pełnej miłości i szacunku metody wychowawczej. Od lat prowadzi warsztaty, szkolenia i konsultacje indywidualne dla rodziców, wspiera ich w podnoszeniu kompetencji wychowawczych, pomaga zrozumieć zachowania dzieci i budować z nimi silną, trwałą więź. Prowadzi również warsztaty dla par pomagając zabieganym rodzicom dbać o relacje małżeńską. Przez 17 lat pracowała jako biegły sądowy opiniując w sprawach rodzinnych i nieletnich. Ekspert Linii 3 Plus, telefonu wsparcia dla rodzin wielodzietnych. Związana z wieloma fundacjami i stowarzyszeniami pracującymi na rzecz rodziny (Związek Dużych Rodzin 3+, Konfederacja Kobiet RP, Fundacja pod wspólnym dachem itp.). Inicjatorka powołania Koła Związku Dużych Rodzin 3+ w Michałowicach. Właścicielka Pracowni Szkoleniowej „Rodzina na warsztat” (www.rodzinanawarsztat.pl). Prywatnie żona i mama trójki dzieci.

Aktualnie nie ma wyznaczonych terminów.
Skontaktuj się z nami w sprawie nowego terminu.

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1 procent
Newsletter