Pozytywna Dyscyplina. Warsztaty PORANNE.


6 października 2021 r.

Masz wrażenie, że w Twoim domu panuje chaos, a Ty tracisz kontrolę nad sobą i swoimi dziećmi? Płacz, wrzask i agresja to rutynowe zachowanie Twoich dzieci, gdy tylko coś pójdzie nie po ich myśli? Prośby, groźby, kary - nic nie działa? Szukasz skutecznego sposobu na wprowadzenie ładu i spokoju w Twoim domu? Weź udział w cyku warsztatów opartych na pozytywnej dyscyplinie - pełnej szacunku i miłości metodzie wychowawczej. W czasie warsztatów dowiesz się, dlaczego dzieci nie zawsze zachowują się zgodnie z oczekiwaniami dorosłych i co my, jako rodzice, możemy zrobić, by takich zachowań było mniej. Poznasz i przećwiczysz szereg technik wzmacniających Twoją relację z dzieckiem, co pomoże Ci wychować je na pewnego siebie, samodzielnego i odpowiedzialnego człowieka.

Kiedy: Środy godzina 10 - 12

Start: 6 października / 8 spotkań

Gdzie: Świetlica w Szczęsnym

PROGRAM CYKLU OBEJMUJE NASTĘPUJĄCE TEMATY:

  1. POZYTYWNE PODEJŚCIE, czyli wprowadzenie do Pozytywnej Dyscypliny. Jak być uprzejmym i stanowczym jednocześnie.
  1. DLACZEGO DZIECI ŹLE SIĘ ZACHOWUJĄ, czyli trudne zachowania dzieci i jak sobie z nimi radzić. 
  1. KARA – CO ZAMIAST NIEJ, czyli jak w przyjazny dla dziecka sposób egzekwować to, na czym nam zależy. 
  1. BUDOWANIE OSOBISTEJ MOCY DZIECKA, czyli jak wspierać bez rozpieszczania.
  1. WSZYSCY SĄ WAŻNI, ALE KAŻDY JEST INNY, czyli jak zaspokajać potrzeby wszystkich członków rodziny… i co do tego wszystkiego ma kolejność urodzenia.
  1. SPOTKANIE RODZINNE czyli jak zorganizować życie rodzinne, wykorzystując potencjał i zaangażowanie wszystkich członków rodziny oraz dbając o indywidualne potrzeby.
  1. ROZWIĄZYWANIE KONFLIKTÓW, czyli trening umiejętności empatycznej komunikacji.

Szkolenia są prowadzone metodą warsztatową. Cykl 8 spotkań jest skonstruowany tak, by uczestnicy warsztatów mogli stopniowo wprowadzać w życie poznane treści i pod okiem eksperta dokonywać pozytywnych zmian w swoich rodzinach.

Oto jak uczestnicy wcześniejszych edycji warsztatów oceniają swój udział w szkoleniach:

"Zajęcia pozwoliły mi zrozumieć moje dzieci, to co faktycznie kryje się za ich reakcjami i zachowaniami. Polecam zajęcia innym rodzicom. Pozwalają lepiej poznać swoje dzieci i zrozumieć ich zachowania. Są też skarbnicą wiedzy o nas - rodzicach. Pozwalają poznać nasze mocne strony i stereotypy, które nami zawładnęły w wychowaniu" 

Ania, mama Kacpra (9) i Konrada (5)

"Warsztaty zmieniły mój sposób myślenia odnośnie zachowań moich dzieci. Dzisiaj wiem, że najważniejsza jest praca nad sobą."

Magda, mama Nadii (14), Malwiny (12) i Fryderyka (10)

"Szkolenia pomogły mi zrozumieć "drugie dno" zachowań moich dzieci. Liczę, że teraz moje dzieci będą chciały ze mną rozmawiać, dzielić się problemami/uczuciami"

Karolina, mama dwójki dzieci w wieku 3,5 i 1,5 roku

"Zdecydowanie polecam zajęcia rodzicom, nauczycielom, dziadkom, opiekunom do dzieci. Powiedziałabym, że jest to najlepsza metoda z jaką się do tej pory spotkałam, w krótkim czasie przynosi pożądane efekty, pozwala uświadomić sobie, że dzieci chociaż małe należy im się szacunek. Każde zajęcia wnosiły coś nowego. Już widzę pierwsze efekty pozytywnych zmian w mojej rodzinie. Dzisiaj wiem, że zmiany należy zaczynać od siebie, a potem wymagać od innych. Dostrzegam zmiany w relacjach między rodzeństwem, dzieci odnoszą się do siebie z szacunkiem" 

Renata, mama Zosi (11) i Marysi (6)

PROWADZĄCA: 

Katarzyna Malinowska: pedagog, socjoterapeuta, mediator rodzinny, certyfikowany edukator pozytywnej dyscypliny. Prowadzi warsztaty, szkolenia oraz konsultacje indywidualne dla rodziców. Pomaga im zrozumieć zachowania dzieci, a także przechodzić przez trudne etapy zmian w rodzinie (narodziny kolejnego dziecka, powrót mamy do pracy, adaptacja dziecka do przedszkola, rozstanie rodziców itp). Pedagog w s zkole podstawowej. Pracuje w duchu pozytywnej dyscypliny, pełnej szacunku i miłości metody wychowawczej wspierającej dzieci w stawaniu się coraz bardziej odpowiedzialnymi, zaradnymi, pewnymi siebie i empatycznymi ludźmi. Właścicielka Pracowni Szkoleniowej „Rodzina na warsztat” (www.rodzinanawarsztat.pl) Prywatnie żona Mikołaja,  mama Marty (9), Marysi (7) i Magdy (5).

 Szkolenie jest prowadzone w oparciu o Pozytywną Dyscyplinę, więcej informacji www.pozytywnadyscyplina.pl

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu: 

Katarzyna Malinowska tel. 502244173, 

Agnieszka Nec tel 516132684

Koszt

Warsztat jest bezpłatny. Jest realizowany i finansowany w ramach otwartego konkursu ofert gminy Grodzisk Mazowiecki. Zadanie "Wzmacnianie roli i funkcji rodziny".

Zapisy

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter